PrestaShop návody

Export XML do Heureka (Prestashop 1.6.x)

Pomocí tohoto podrobného návodu se naučíte, jak provést export produktů do XML (XML feed) pro srovnávač Heureka a tento srovnávač pro příjem XML nakonfigurovat a dále také nastavení zobrazování služby Ověřeno zákazníky ve Vašem internetovém obchodě.
K exportu XML z PrestaShopu budeme využívat placený modul od Davida Mrózka Heureka modul 6 v 1 - vše pohromadě CZ / SK PRESTASHOP 1.6, který zakoupíte v internetovém obchodu MODULY na Valašinci.

Tento modul generuje XML Vašich produktů na Heureku, XML export o dostupnosti Vašich produktů, služba Ověřeno zákazníky, Měření konverzí, Zobrazení certifikátu Ověřeno Zákazníky, Importování recenzí z Heureky.
Ukážeme si jak tento modul nainstalovat,nakonfigurovat a také si ukážeme, jak nastavit zpracování všech dat, které budou automaticky generovány na straně Heureky.

Nejprve je tedy nutné modul objednat a zakoupit na výše uvedeném odkazu. Modul není vybrán na základě žádné dohody s dodavatelem, ale pouze na základě otestování a jeho výborné a bezproblémové funkčnosti.

Instalace modulu

Přihlásíme se do administrace a z menu vybereme "Moduly a služby". Klikneme na tlačítko "Vybrat soubor" a vybereme balíček z počítače, kde jsme si ho uložili.

Nahrání modulu zahájíme kliknutím na tlačítko "Nahrát tento modul".

Nyní je modul úspěšně nahrán na Vašem internetovém obchodě a stačí už jej jen nainstalovat, kliknutím na tlačítko "Nainstalovat".

Po úspěšné instalaci modulu musíte ještě aktivovat licenci stisknutím tlačítka "Aktivovat licenci modulu".
Po provedení této akce je již modul kompletně nainstalován a můžeme se pustit do konfigurace.

Konfigurace modulu

Nastavíme, tak aby byl plně funkční a generoval produktový a dostupnostní XML feed, tak jak jej Heureka vyžaduje.

Na kartě "XML feedy" přepněte Generovat XML feedy na "Ano" viz. obrázek níže. Pokud budete chtít rozdělit kombinace produktů na jednotlivé produkty přepněte na "Ano" také "Generovat kombinace prouktů".

Na další kartě "Marketing" nastavením hodnoty na "Ano" Používat Ověřeno zákazníky docílíte zasílání dat do Heureky a necháte tak oslovovat zákazníky.

Variantu měření konverzí nastavte na "Plná implementace kódu".

Díky těmto nastvením eshop pošle Heurece data o objednávkách a ta na základě těchto údajů rozesílá dotazníky zákazníkům od kterých získává data pro služby Ověřeno zákazníky a měření konverzí.

Na další kartě "Certifikát" můžete na svém ehsopu v případě, že získáte certifikát Ověřeno zákazníky tento certifikát nechat zobrazovat viz. obrázek výše. Přepněte tedy na "Vyjížděcí statistika" a z rolovacího menu vyberte, kde chcete, aby se Váš certifikát zobrazoval.

Je nutné na kartě "Kíče" v modulu Heureka modul 6 v 1 - vše pohromadě CZ / SK PRESTASHOP 1.6 vložit klíč ze srovnávače Heureka, který implementuje službu "Ověřeno zákazníky". Postup jak to udělat naleznete v poslední části tohoto článku v kapitlole Heureka odstavec Služba Ověřeno zákazníky.

Karta "Recenze" viz. obrázek výše nám umožní nastavit zobrazování recenzí obchodu nebo také import rezenzí k produktům. Vše co budete ve Vašem internetovém obchodě využívat nastavte na "Ano".

Přepněte se na další kartu "Nastavení" a zde nastavete "Rozšíření kategorií" na "Ano". Pokud je Váš hosting slabý, můžete "Rozdělit generování do částí" a nastavit "Počet produktů na dávku".

Na poslední kartě "Cron" viz. obrázek výše je URL pro generování produktového a dostupního XML feedu a tlačítko spustit, které vygeneruje XML soubor.

Adresy XML feedů nastavte na Vašem webhostingu do Cronu (spouštěče), tak aby pravidelně v nějakou Vámi zvolenou hodinu generovala aktuální XML soubor.
V případě, že toto neprovedete a budete v produktech a kategoriích provádět změny na Heurece se to neprojeví, jelikož si Heureka bude stahovat neaktuální (starý soubor).

Konfiguraci nezapomeňte jednotlivých kartách "Uložit".

Nastavení Heureka

Podmínkou pro nastavení služby je mít vytvořený účet u Heureka. Pokud ho ještě nemáte, tak si jej nejprve vytvořte.
Následně se přihlaste na adrese http://login.heureka.cz/register/.

Přidání Obchodu/XML feedu do Heureka

Po příhlášení se přepněte v levém menu na "Přehled" a klikněte na tlačítko "Přidat nový obchod".

Níže je uvedený formulář "Přidat nový obchod" a ohraničený box jsou povinné údaje, které musíte vyplnit.

Důležitý je údaj "Url XML k importu", ten získáte na kartě "XML feedy" v administraci PrestaShopu v modulu pro Heureka. Ostatní údaje vyplňte dle Vaších informací o firmě a obchodu a zamozřejmě uložte nastavení.

Následně poběhne kontrola ze strany Heureka, zda máte všechny soubory eshop atd. nastaven podle jejich pravidel/podmínek a pokud ano, bude schválen a vy uvidíte úspěšně přidaný Vás XML feed viz. obrázek níže.

V červeném alert boxu viz. obrázek výše vidíte ještě informace, které by měl Váš XML feed obsahovat, aby byly importy na nejlepší úrovni, ale to už jsou jen doporučené položky. Samozřejmě je lepší všechny tyto oznámení doplnit a získat, tak lepší a kvalitní import do Heureka.

Všechny tyto nastavení jsou bezplatná s tím, že ale budete zobrazeni pouze ve fultextovém vyhledávání nikoliv napárováni podle kategorií. Tyto funkce jsou pak již placené. Můžete si také platit PPC kampaně a zviditelnit své produkty na maximum.

Služba Ověřeno zákazníky

Na další položce z levého menu je oblíbená služba "Ověřeno zákazníky". Z této stránky Vás bude nejvíce zajímat "Tajný klíč pro obchod".

Tento klíč je potřeba vložit v administraci PrestaShopu v modulu Heureka na kartě "Klíče" do pole "Tajný klíč Heureka pro Ověřeno zákazníky" což je zobrazeno na obrázku níže. Certifikát se Vám začne na stránkách zobrazovat hned poté co se Vám jej za dobré hodnocení podaří získat.

Měření konverzí

Na kartě "Měření konverzí" naleznete veřejný klíč pro měření konverzí, který je potřeba vložit stějně jako klíč pro Ověřeno zákazníky do modulu v eshopu.

Na obrázku níže vídíte, kde je veřejný klíč potřeba vložit.

Dostupnostní XML soubor

V případě, že potřebujete nastavit a budete poskytovat do Heureky dostupnostní informace o Vašich produktech je potřeba nastavit v administraci Heureka v levém menu "Dostupnostní XML soubor", jehož adresu získáte v modulu na kartě "XML feedy" -> Dostupnostní FEED.

Na nastavení dostupnostního FEEDu je již mít potřeba účet na Heurece v placeném módu. Zkrátka tato funkce není poskytována zdarma.

ZÁVĚR: Přejeme hodně zdaru při obchodování.

Komentáře  

#2 Jiří Mrak 2020-06-10 09:30
I když je návod psán pro export XML do Heureky pro PrestaShop 1.6, tak prakticky stejným způsobem nastavíte export i pro PrestaShop 1.7 a modul k tomu je taky pro 1.7.
#1 Vaňková Lucie 2020-06-10 09:25
Hezký návod k nestavení exportu XML feedu do Heureka díky kterému jsem to s přehledem zvládla i já.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Demo

Titulní strana: demo
Administrace: demo
username: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
password: prestashop_demo

prestaExpert 260

Postaráme se o vaše stávající internetové obchody nebo vytvoříme zbrusu nové dle vašich požadavků a představ.

Objednat správu e-shopu

Povinné telefonní číslo v adrese - PrestaShop 1.7

Povinné telefonní číslo v adrese - PrestaShop 1.7

V PrestaShop 1.7 je ve výchozím nastavení telefonní číslo nepovinné. Často se správci internetových obchodů...

PrestaShop 1.7 (15. díl) - Vrácení zboží (produktů)

PrestaShop 1.7 (15. díl) - Vrácení zboží (produktů)

PrestaShop 1.7 poskytuje všechny potřebné možnosti pro správu vrácení zboží (produktu). Ačkoli tyto možnosti...

PrestaShop 1.7 (14. díl) - Stavy vratek

PrestaShop 1.7 (14. díl) - Stavy vratek

Stejně jako stavy objednávek najdete v administračním menu Konfigurace | Nastavení eshopu | Nastavení objednávek...

PrestaShop 1.7 (13. díl) - Stavy objednávek

PrestaShop 1.7 (13. díl) - Stavy objednávek

Stavy objednávek jsou důležitou součástí každého internetového obchodu. Slouží nejen pro správce eshopu, kteří...

PrestaShop 1.7 (12. díl) - Objednávky a jejich obsluha

PrestaShop 1.7 (12. díl) - Objednávky a jejich obsluha

Máme za sebou již 11. dílů manuálu PrestaShop 1.7 a náš internetový obchod se díky provedeným pracem a získaným...

 • 1
 • 2
 • 3

Informace o systému

Logo PrestaShop

PrestaShop je profesionální OpenSource software pro provoz eshopu dostupný zdarma ke komerčnímu použití.

Aktuální verze: 8.1
Vývojář:
Licence: OSL Ver. 3
Technologie: PHP, MySQL
Web: www.prestashop.com

Historie verzí

 • Prestashop 1.7
 • Prestashop 1.6
 • Prestashop 1.5
 • Prestashop 1.4
 • Prestashop 1.3
 • Prestashop 1.2
 • Prestashop 1.1
 • Prestashop 1.0
 • Prestashop 0.9

Více informací

Přihlášení