Topic-icon Výpadek WEDOS 3.4.-4.4.2017

  • Oko (Oko)
  • Avatar uživatele Oko (Oko) Autor tématu
  • Offline
  • Spammer
  • Spammer
Více
04. dub 2017 20:36 #322 od Oko (Oko)
Výpadek WEDOS 3.4.-4.4.2017 vytvořil uživatel Oko (Oko)
Dne 3.4.2017 začaly vypadávat domény od doménového registrátora WEDOS.

Vyjádření registrátora:

UPOZORNĚNÍ: Od večerních hodin řešíme technický problém s DNSSEC.
Došlo k technické chybě při generování klíčů DNSSEC a tím došlo k problémům s překládáním názvů domén (a ověřování domén u mailových služeb) při použití DNS serverů, které validují DNSSEC. Těchto serverů je minimum a na domény se tak nedostalo několik jednotek % návštěvníků ze sítí, kde návštěvníci používají DNS severy s validací DNSSEC. Podle našich měření se to týkalo tak 3-5% provozu (první dohady byly vyšší a hovořili jsme o cca 10%). Jednalo se zejména o síť O2 a sítě, kde používají DNS servery Google.

U všech domén generujeme nové DNSSEC klíče. Vzhledem k množství postižených domén tato situace potrvá několik hodin.

V případě, že máte stále problém s přístupem na svoji doménu (jež se projevuje chybou "dns probe finished nxdomain"), tak nás kontaktujte na zákaznické podpoře a my zkontrolujeme situaci u vaší domény a případně obratem napravíme. V případě, že byste nechtěli čekat, tak můžete v zákaznické administraci client.wedos.com v nastavení DNS kliknout u vaší domény (jež vykazuje výše uvedenou chybu) na tlačítko "aplikovat změny" a do cca 30-60 minut by mělo být vše v pořádku.

V případě zájmu si dočasně nastavte ve svém PC jiné DNS servery - například DNS servery CZ.NIC - 217.31.204.130 a 193.29.206.206. Nepoužívejte Google DNS.

V průběhu večera naše zákaznická podpora byla přetížená, protože přijala několik tisíc mailů a chatů s požadavky, které souvisejí s výše uvedeným problémem. Kolegové tyto požadavky postupně vyřizují.

Za komplikace se omlouváme. Situaci nyní analyzujeme a uděláme opatření, aby se to neopakovalo. K celé věci se ještě vyjádříme, ale nyní je pro nás priorita, aby vše fungovalo. Děkujeme za pochopení.

O situaci průběžně informujeme od samého počátku.


Na takto postihnuté domény a webové stránky pod nimi nešlo vůbec přistoupit. Na sociálních sítích se k vyjádření registrátora strhla bouřlivá dizkuze.

Nyní by již mělo být zase vše v normálu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2017 07:18 #323 od Duvel (Duvel)
Odpověděl Duvel (Duvel) pro téma Výpadek WEDOS 3.4.-4.4.2017
No těch 3-5% je pro nás úsměvných jelikož máme VPS a na ni cca 15 webů a nešel ani jeden. Takže za nás je to spíše 100% nedostupnost
U klasických webhostingů, které ještě spravujeme pod jinými účty se to tak razantně neprojevilo. Domény s webhostingy šlapaly vesměs všechny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přihlášení