Ostatní

Sklik.cz - neférové jednání a špatný přístup ke klientům

Článek o tom jak jsme narazili na neférové jednání a špatný přístup ke klientům při řešení se zablokovaným účtem provizního systému Partner Sklik.

Službu Partner Sklik jsme využívali několik měsíců bez problémů, až pak najednou přišel email o zablokování našeho účtu, že jej údajně provozujeme v rozporu se smluvními podmínkami (více prokliků z jedné IP adresy). Jelikož jsme se ničeho takového nedopustili, chtěli jsme celou situaci se zaměstnanci Skliku vyřešit a pokračovat dále ve spolupráci. Na komunikaci, která mezi týmem Sklik.cz a námi následovala jsme jen nevěřícně kroutili hlavami.

Zde si můžete celou komunikaci přečíst ať v případě, že se chystáte službu zřídit ať víte do čeho jdete a čeho se můžete dočkat v případě, že se vyskytne nějaký problém.


 
Napsal Sklik.cz:

Vážený uživateli,

zablokovali jsme Váš účet Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve službě www.sklik.cz, protože jsme zjistili, že jej provozujete v rozporu se Smluvními podmínkami služby Sklik.

Komentář administrátora:
Partner nesmí provádět operace manipulující s inzeráty systému Sklik Partner. Zejména je zakázáno jakékoli vlastní klikání na inzeráty na Partnerově webu či navádění k zobrazení nebo prokliku třetí stranu, vytváření umělých zobrazení nebo prokliků, analýza přenosových kódů nebo zadávání takových činností třetí straně. Provozovatel v případě zjištění takových činností může Partnerovi zablokovat účet a náhradu vzniklé škody požadovat právní cestou, stejně tak může snížit Partnerovi provizi, či ji zcela odebrat.

Toto zablokování se týká pouze služby Sklik.cz.
Další služby Seznamu můžete nadále používat normálně.

Plné znění smluvních podmínek služby Sklik naleznete na adrese
http://napoveda.sklik.cz/cz/pravidla-inzerovani/smluvni-podminky/

S pozdravem,

Tým Sklik.cz

Napsal My:

Dobrý den,

nic z níže uvedených bodů jsme neporušili. Prosíme urychlené obnovení
služby, kterou provozujeme plně v souladu se smluvními podmínkami a
vyplacení provizí, tak jak je systém zaznamenal.
Pokud je problém zvýšená návštěvnost námi provozovaných webů a tím i zvýšený
počet prokliků (např. web cms-systemy.cz, kde je dle naší analýzy
trojnásobný nárůst návštěvníku z unikátních IP adres oproti minulým
měsícům), tak v tom případě služba sklik nemá za úkol rozšiřovat reklamu na
weby s co nejvíce potenciálních uživatelů. Vždyť o to přeci jde, aby reklamy
vidělo, případně se přes ni dostalo na určený web co nejvíce klientů.

V případě neobnovení služby požadujeme přesnou specifikaci a konkrétní
případy, kdy byly podmínky porušeny. V případě, že se jedná o nějaký druh
spamu nebo záměr nás poškodit učiníme následně potřebná opatření, abychom
tomu zabránili a spolupráce s Vámi mohla i nadále pokračovat.

Děkuji za odpovědi.


Napsal Sklik.cz:

Dobrý den,

Doporučuji sledovat analytické nástroje a serverové logy. Blokovat IP adresy uživatelů, nebo robotů, kteří se chovají podezřele. Ochrana je individuální dle typu stránek a technologie. Ideální je mít na stránkách řešení, které reklamu pro IP adresu skryje při více klicích za sebou. Velké množství prokliků  pocházelo z jedné IP adresy. Věřte, že spolupráci ukončit nechceme, ale v případě kdy bude nestandardně vyklikávaná inzerce inzerentů, nemáme jinou možnost.

S pozdravem

Tým Sklik Partner

-----------------------------

Dobrý den,

Jak je uvedeno, docházelo k poškozování inzerce inzerentů i po první výzvě. Nemáme tedy jinou možnost.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Tým Sklik


Napsal My:

Dobrý den,

z Vašeho emailu není jednoznačně dáno, zda bude služba obnovena. Již jsme dokonce řešili s vašimi kolegy v dnešní komunikaci.

S pozdravem
-----------------------------
Dobrý den,

žádná první výzva nám nebyla doručena, takže byl účet zablokován jednak bezdůvodně a hned po první výzvě! V případě že nebude aktivován budeme muset učinit příslušné právní kroky.
Z Vašeho pohledu a doposud nepodložených informací o které jsem žádal je to poškozování inzerentů. Z naší strany je to poškozování nás a naší důvěry ve Váš portál.

S pozdravem

Napsal Sklik.cz:

Dobrý den,

došlo k opakovanému poškozování inzerentů. Účet tedy zůstane zablokován.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem


Napsal My:

Dobrý den,

stále mi od Vás nedošla očekáváná odpověď.

Děkuji za odpověď.
-----------------------------
Dobrý den,

chtěl bych Vaše tvrzení tedy podložit fakty. Zatím jsme nedostali k dispozici materiály (např. IP adresy ze kterých se toto děje), které by Vaše tvrzení podložily ač jsme o ně několikrát žádali a my by jsme se mohli případně bránit (např. scripty, které by reklamy blokovaly při vícenásobném kliku z jedné IP).
Chcete tedy říct, že pokud nás někdo úmyslně vyklikává nebo spamuje, tak se proti tomu nelze bránit? Zablokujete účet a tím to pro Vás končí? Tak Vy fungujete? Tímto způsobem přistupujete a jednáte se svými klienty?
Toto Vaše jednání poškozuje celou Vaši společnost a Vy jako face této firmy by jste měl se svými klienty jednat férově a ne stylem: "Vám tam někdo moc kliká, tak jsme Vám to zablokovali".
Pokud tedy nepodložíte Vaše tvrzení fakty a nenajdeme společné řešení jak tuto vzniklou situaci řešit (s naší strany se o to neustále již týden pokoušíme), požádal bych Vás o kontakt na někoho adekvátního s kým bych tuto zálažitost mohl probrat a vyřešit.

Děkuji.


Napsal Sklik.cz:
 
Dobrý den,
bližší informace Vám poskytnout z bezpečnostních důvodů nemůžeme.
Děkuji Vám za pochopení a za spolupráci.
S pozdravem 

Napsal My:

Dobrý den,

již tyto informace nepotřebujeme. Přesunuli jsme kopletně všechen reklamní systém na Google AdSense, kde mají tyto informace přímo v administraci a jednají s námi férově a v případě jakýchkoliv problému to s námi neváhají řešit.
Bohužel mě tato zkušenost nutí všechny firemní informace přesunout od společnosti Seznam jinam a tuto korespondenci zveřejnit, aby všichni kdo chtějí tento systém využívat věděli jaký přístup mohou zhruba očekávat.

P.S. Mrzí nás to, protože jsme chtěli využívat českého portálu k těmto účelům, ale bohužel je vidět, že Seznam může jen těžko konkurovat zahraničním společnostem.
S pozdravem


Na tento poslední email už přišla jen odpověď od jejich emailového serveru, že byla naše emailová adresa označena jako spam a tudíž ji nelze doručit.

Zavěr:

Důsledkem tohoto jejich přístupu jsme celý náš reklamní systém raději přesunuli na Google Adsense a budeme pokračovat i s ostatními službami, které máme vedeny u společnosti Seznam.cz. V případě takového přístupu a jednání s jakýmkoliv subjektem (nejen Seznam.cz) s ním raději nebudeme mít nic společného

Komentáře  

#1 Roman 2014-04-23 14:26
Tak to je opravdu síla. Podle Seznam někdo moc kliká na reklamy, ale neřeknou vám kdo, takže nevíte s tím nic udělat. A kde je definováno, co je přípustný klik na reklamu a co už ne? Co když mám stránky tak zajímavé a reklamy tak relevantní, že budu mít hodně klikání na reklamy? To mě zablokujou, protože dělám to, na co máme smlouvu?

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Nekalé (podvodné) praktiky Nova Internet a. s.

Dobrý den, chtěli bychom všechny návštěvníky webového portálu CMS systémy, kteří mají zájem o zviditelnění...

Sklik.cz - neférové jednání a špatný přístup ke klientům

Článek o tom jak jsme narazili na neférové jednání a špatný přístup ke klientům při řešení se zablokovaným...

Přihlášení