Platební brány

VIKIPID

Platební brána VIKIPID

Platební brána sdružuje nejpoužívanější platební metody. Když si zákazník v e-shopu vybere platbu předem, je přesměrován na platební bránu VIKIPID, kde provede platbu. Obchodník v administraci uvidí informaci od systému VIKIPID, že úhrada byla provedena a může zboží či službu vyexpedovat.

VIKIPID je více než běžná platební brána

Systém VIKIPID se inspiroval principem notářské úschovy, kdy notář uschované peníze vyplatí až při splnění předem dohodnuté rozhodné skutečnosti.
Pro uvolnění platby z garančního účtu je rozhodnou skutečností informace o pohybu zásilky (díky štítku zásilky) nebo uplynutí časového období (pokud není zásilka přepravována dopravcem ale např. elektronicky).
Garance vrácení peněz dává zákazníkovi jistotu, že o své peníze nepříjde a právě to může být při nakupování v e-shopu ta okolnost, která přiměje nakupujícího objednat zboží a zaplatit pohodlněji kartou.
Obchodníkům, kteří nechtějí na peníze čekat až do naplnění rozhodné skutečnosti, může společnost VIKIPID hodnotu objednávky proplatit již v den expedice zásilky, a to využitím služby VIKIPID Platba+ , což platí i v případě využití služby VIKIPID Dobírka.

Výhody pro e-shop

  • platby kartou přes garanční platební bránu VIKIPID nepodléhají EET, což potvrdil finanční úřad ve svém závazném stanovisku
  • platební brána (karta/bankovní převod) s garancí vrácení peněz rozptýlí obavy zákazníka při platbě předem
  • pohodlné účtování díky zasílání plateb jednotlivě za každou zásilku zvlášť

Výhody pro zákazníka

VIKIPID zákazníkovi garantuje, že v případech, kdy e-shop zásilku včas nepředá dopravci, zákazník si zásilku nevyzvedne nebo zásilka nebyla včas v předem definovaných lhůtách doručena (není naplněna rozhodná skutečnost), je platba automaticky garančním systémem vrácena zpět na jeho účet. Na rozdíl od chargebacku je garance vrácení peněz poskytována nejen u platby kartou, ale i u platby bankovním převodem.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Platební brány

Podpořte tento projekt

V případě, že se Vám tyto stránky líbí a nelezli jste zde informace, které jste potřebovali, přispějte prosím jakoukoliv částkou. Děkujeme!Přihlášení