Redakční systémy

Joomla 3.9.26 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.26 je bezpečnostní vydání, které řeší 2 chyby zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik systémových oprav a vylepšení.

Opravy bezpečnostních chyb

 • Nízká priorita - malý dopad: Neadekvátní únik povolených útoků XSS pomocí parametru loga výchozích šablon na chybových stránkách (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.25) Více informací.
 • Nízká priorita - malý dopad: Nedostatečné filtry v nastavení rozvržení modulu (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.25) Více informací.
Kategorie: Novinky

Joomla 3.9.25 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.25 je bezpečnostní vydání, které řeší 9 chyb zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik systémových oprav a vylepšení.

Opravy bezpečnostních chyb

 • Nízká priorita - malý dopad: nezabezpečená náhodnost v rámci generování tajných zpráv 2FA (dotčené verze Joomla! 3.2.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - malý dopad: potenciálně nezabezpečený FOFEncryptRandval (dotčené verze Joomla! 3.2.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: XSS ve varovných zprávách se zobrazal uživatelům (dotčené verze Joomla! 2.5.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: oprava XSS v knihovně analyzátoru zdroje (dotčené verze Joomla! 2.5.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - malý dopad: Ověření vstupu ve správci šablon (dotčené verze Joomla! 3.2.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: oprava povolených cest v komponentě com_media, které nejsou určeny pro nahrávání obrázků (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: Porušení ACL v rámci úpravy rozhraní frontendu v komponentě com_content (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: Trasa cesty v zipu joomla/archive (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.24) Více informací.
 • Nízká priorita - střední dopad: Opraveno nedostatečné filtrování obsahu formuláře, jež mohlo umožnit přepsat pole autora (dotčené verze Joomla! 1.6.0 až 3.9.24) Více informací.
Kategorie: Novinky

Joomla 4 manuál (9. díl) - Blog zobrazení kategorie článků a jejich nastavení

V předchozím díle Přiřazení článku k již vytvořené kategorii jsme si přehledně ukázali, jak docílíme toho, abychom přiřadili naše články k již vytvořeným kategoriím. V tomto díle toho využijeme a rozkategorizované články dokážeme navést k jednotlivým položkám v Hlavním menu (vytváříme přes Nabídky).

Přesuneme se tedy do praxe a jako první klikneme v administraci Joomla 4 na Nabídky -> Main menu (neboli hlavní menu) a zvolíme tlačítko Nový. Postupovat můžete také pomocí následujicího obrázku.

Jak zobrazit články z kategorie do položky v hlavním menu?

Provedením těchto kroků jsme docílili toho, že budeme vytvářet novou položku v Hlavním menu. Zadáme tedy Titulek nabídky (název položky). Já zvolil název Blog. Dále vybereme Typ položky nabídky. Vše je znázorněno na dalším obrázku. Otevřelo se nám kontextové okno. V tomto okně máme na výběr veškeré typy položky nabídky, které můžeme naší položce v menu přiřadit. Pro nás je nyní důležité kliknout na Články -> Blog kategorie. Tím ale práce nekončí a musíme ještě provést pár dalších kroků.

Jak zobrazit články z kategorie do položky v hlavním menu?

Kategorie: Joomla 4

Joomla 4 Beta 7 a Joomla 3.10 Alpha 5

Verze Joomla 4.0 Beta 7 a Joomla 3.10 Alpha 5 jsou vydány. S potěšením Vám oznamujeme dostupnost těchto nových verzí Joomla.

Očekává se, že toto vydání bude poslední beta vydání verze Joomly 4, a že v březnu vyjde kandidát na vydání (RC = release candidate).

Zveme vás ke stažení, instalaci a testování balíčku s cílem vytvořit lepší kvalitu zabezpečení pro nadcházející verze Joomla 4.0, a také abyste objevili nové funkce představené v této verzi.

Chcete vyzkoušet Joomla 4.0 bez migrace jedné z vašich webových stránek. Vyzkoušejte to přímo na launch.joomla.org

Rozdíly mezi verzemi Joomla 4 Beta 6 a Beta 7:

 • Upgrade z Bootstrap 4 na Bootstrap 5 v reakci na diskuze zahájené komunitou na GitHubu.
 • Pro další změny prosím navštivte GitHub.

Pomozte vývoji Joomly tím, že vyzkoušíte tuto verzi a poskytnete zpětnou vazbu, včetně nahlášení problémů a chyb. Problémy můžete nahlásit zde na Joomla CMS Issue Tracker.

Chcete-li provést aktualizaci z Joomla 4.x na jakoukoli novější verzi, ujištěte se, že jste nakonfigurovali komponentu Joomla Update (Joomla Update Components Options) tak, aby ukazovala na Testovací kanál. Zde v této komponentě musíte také nastavit minimální stabilitu na "Beta".

Úplný seznam známých problémů se zpětnou kompatibilitou pro verzi Joomla 4.0 naleznete v dokumentaci v části Potenciální problémy se zpětnou kompatibilitou (Potential backward compatibility).

Navštivte GitHub a podívejte se na veškeré změny použité mezi verzemi Joomla 4 Beta 5 a Joomla 4 Beta 6.

Stáhněte si verzi Joomla 4 Beta 6 a vyzkoušejte ji. Stahovat ji můžete zde: English (UK), 4.0.0 Beta 7 Full Package.

Joomla 3.10 Alpha 5 pomáhá s přechodem na verzi Joomla 4

Spolu s Joomla 4 Beta 7 je vydána verze Joomla 3.10 Alpha 5.

Joomla 3.10 je most mezi 2 hlavními sériemi Joomly. Stabilní Joomla 3.10 bude podporována po dobu 2 let po jejím konečném vydání. S Joomla 3.10 Vám představujeme novou funkci pro komponentu Joomla Update, ta Vám pomůže s mini-migračním procesem. Bližší informace najdete na Pre-Update Checker neboli kontrola před aktualizací.

Jakmile budete mít web aktualizován na Joomla 3.10, kontrola před aktualizací Vám umožní zkontrolovat kompatibilitu s minimálními požadavky Joomla 4.0 z hlediska aktuálního hostitelského prostředí, a také dokáže zkontrolovat kompatibilitu s minimálními požadavky všech vašich nainstalovaných rozšíření. To Vám pomůže hladce migrovat na Joomla 4.0.

Kategorie: Novinky

Joomla 3.9.24 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.24 je bezpečnostní vydání, které řeší 3 chyby zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik systémových oprav a vylepšení.

Opravy bezpečnostních chyb

 • Nízká priorita - Malý dopad: komponenta com_modules zveřejňuje názvy modulů (dotčené verze Joomla! 3.0.0 až 3.9.23) Více informací.
 • Nízká priorita - Střední dopad: XSS v atributu aria-label v modulu mod_breadcrumbs (dotčené verze Joomla! 3.9.0 až 3.9.23) Více informací.
 • Nízká priorita - Střední dopad: XSS v komponentě com_tags v parametrech obrazu (dotčené verze Joomla! 3.1.0 až 3.9.23) Více informací.
Kategorie: Novinky

Aktuální verze

joomla 18x18 Joomla: 3.9.26
wordpress 18x18 Wordpress: 5.6
drupal 18x18 Drupal: 9.0.1
phpfusion18x18 PHP Fusion: 9.1
phpnuke18x18 PHP NUKE: 8.3.2

joomlaExpert 260

Postaráme se o vaše stávající webové prezentace nebo vytvoříme zbrusu nové dle vašich požadavků a představ.

Objednat správu webu

Joomla 3.9.26 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.26 je bezpečnostní vydání, které řeší 2 chyby zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik...

Joomla 3.9.25 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.25 je bezpečnostní vydání, které řeší 9 chyb zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik...

Joomla 4 manuál (9. díl) - Blog zobrazení kategorie článků a jejich nastavení

Joomla 4 manuál (9. díl) - Blog zobrazení kategorie článků a jejich nastavení

V předchozím díle Přiřazení článku k již vytvořené kategorii jsme si přehledně ukázali, jak docílíme toho,...

Joomla 4 Beta 7 a Joomla 3.10 Alpha 5

Verze Joomla 4.0 Beta 7 a Joomla 3.10 Alpha 5 jsou vydány. S potěšením Vám oznamujeme dostupnost těchto nových...

Joomla 3.9.24 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.24 je bezpečnostní vydání, které řeší 3 chyby zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik...

 • 1
 • 2
 • 3

Přihlášení