Novinky

Joomla 4 RC 4 a Joomla 3.10 Alpha 9

Verze Joomla 4 RC 4 a Joomla 3.10 Alpha 9 jsou vydány. S potěšením Vám oznamujeme dostupnost těchto nových verzí Joomla. Joomla 4.0 RC je čtvrté vydání Release Candidate, takže stabilní verze se pomalu a jistě blíží.

Joomla! 4 je nejnovější hlavní verze systému Joomla! CMS. Upozorňujeme, že přechod z verze 3.9 na verzi 4.0 pujde provést pouze v případě, že uděláte update Joomly na verzi 3.10, a poté můžete upgradovat na Joomla 4!. Joomla 3.10 obsahuje nástroj pro kontrolu kompatibility, který vám pomůže s přechodem na Joomla 4.0. Neupgradujte prosím žádný z vašich produkčních webů na verzi Release Candidate!

Komu je tato verze určena?

Joomla 4.0 RC 4 je určena vývojářům rozšíření a šablon. Chceme je povzbudit k práci s touto verzí, aby mohli připravit rozšíření pro stabilní verzi Joomla! CMS 4.0. Uživatelé mohou otestovat balíček na výskyt problémů a nahlásit je v nástroji Joomla CMS Issue Tracker.

Rychlost Joomla 4!

PV konkurenci ostatních webů a pozornosti návštěvníků je důležité zajistit, aby váš web měl co nejlepší výkon. S Joomlou 4 a dobrým poskytovatelem hostingu získáte bleskovou rychlost měřenou hlavním nezávislým arbitrem v těchto záležitostech: Google Lighthouse.

K otestování rychlosti a výkonu Joomly 4 jsme využili naše globální platinové sponzory, cloudová řešení VPS Scalahostings a hosting Rochen. S výchozí instalací CMS i hostingového balíčku jsme dosáhli působivého skóre 100 % za výkon. Lepšího výsledku dosáhnout nemůžete, a to bez přizpůsobení nebo jemného ladění.

Proč si tedy nevyzkoušet vlastní web s Joomla 4 a uvidíte, jak se zvýší návštěvnost a hodnocení stránek, které si váš web zaslouží.

Další výhody Joomla 4

 • Bezpečnost - Security
 • Přístupnost - Accessibility
 • Pracovní postupy - workflows
 • Emaily - nové emailové šablony
 • Vyhledávání - search

Zveme vás ke stažení, instalaci a testování balíčku s cílem vytvořit lepší kvalitu zabezpečení pro nadcházející verze Joomla 4.0, a také abyste objevili nové funkce představené v této verzi.

Stažení Joomla 4.0 RC 4 Angličtina (UK)

Odkaz na brožuru Joomla 4!: https://joom.la/J4brochure
Odkazy na dokumentaci a tutoriály k Joomla 4.
https://docs.joomla.org/J4.x:Getting_Started_with_Joomla!
https://docs.joomla.org/JDOC:Joomla_4_Tutorials_Project

Spolu s verzí Joomla 4 RC4 je vydána i verze Joomla 3.10 Alpha 9.

Joomla 3.10 je mostem mezi dvěma hlavními řadami. Joomla 3.10 má usnadnit přechod na další hlavní verzi a bude podporována po dobu 2 let od jejího definitivního vydání.

Po aktualizaci vašich webových stránek na verzi 3.10 vám nástroj pro kontrolu před aktualizací umožní zkontrolovat kompatibilitu s minimálními požadavky na Joomlu 4.0 z hlediska aktuálního hostingového prostředí a především nainstalovaných rozšíření. To vám pomůže hladce přejít na Joomlu 4.0.

Otázky o odpovědi

 • Můžu vyzkoušet aktualizovat svůj web z verze 3.9.x na Joomla 4 RC4? - Ano můžete, ale ne na produkčním webu. Chcete-li provést aktualizaci z verze 3.9.x na Joomla 4, musíte přejít přes nejnovější verzi 3.10. Přímá cesta upgradu mezi verzemi 3.9 a 4.x není plánována ani podporována. Všechny upgrady probíhají přes verzi 3.10.

Upgrade

Chcete-li vyzkoušet upgrade z verze Joomla 3.9.x na Joomla 4, musíte nejdříve aktualizovat Joomlu na nejnovější verzi Joomla 3.10 Alpha 9. Postupujte podle následujících kroků:

 • Přejděte do Joomla Update Component Options a přepněte Update Channel na "testing" a možnost Mimimum Stability na "Alpha".
 • Aktualizujte na Joomla 3.10 alpha 9 pomocí komponenty Joomla Update Component.
 • Po aktulizaci na verzi 3.10 alpha 9 přepněte aktualizační kanál na "Custom URL" a nastavte vlastní URL na "https://update.joomla.org/core/test/310to4_list.xml"
 • Nyní získáte aktualizaci na nejnovější verzi Joomla 4.0 Release Candidate.
 • Pečlivě si zkontrolujte výsledky získané z kontroly před aktualizací z hlediska vašich nainstalovaných rozšíření.
 • Po aktualizaci přepněte zpět v Joomla Update Component Options a nastavte možnost Minimum Stability nastavte na "Release Candidate", tím si zajístíte budoucí aktualizace mezi verzemi Joomla 4 Release Candidate.
 • Jestliže potřebujete ještě více informací k aktualizaci navštivte dokumentaci.

Joomla 4! je pro všechny!

Napsali ji dobrovolníci ze všech odvětví a používá se po celém internetu pro všechny druhy projektů: malé projekty, ale i například weby státní správy. Weby či eshopy malých obchodů až po weby předních světových značek.

Síla systému Joomla pramení z jeho neustále se vyvíjející kódové základny, která drží krok s osvědčenými postupy, ale také z velkého počtu vývojářů, kteří vidí příležitosti na trhu a zaplňují tyto mezery dobrým softwarem navrženým tak, aby vyhovoval skutečným potřebám.

Joomla! 4 je nejnovějším systémem CMS světové úrovně, který vám umožní začít vytvářet webové stránky s vědomím, že mohou růst spolu s vašimi potřebami a rozšiřovat se spolu s vašimi zákazníky.
Joomla 4 je zdarma použitelný software s otevřeným zdrojovým kódem.

Kdy má vyjít stabilní verze? - Časový plán spuštění je mírně upraven, abychom zajistili, že vše bude na takové úrovni kvality, jakou bychom si všichni přáli, a abychom zajistili důkladné testování na co největším počtu hostingových prostředí.

Harmonogram je nyní následující: Do vydání stabilní verze Joomly 4 budou každé dva týdny vydávány nové verze Joomly 4 Release Candidate. Upozorňujeme, že termíny se mohou změnit v závislosti na dostupnosti dobrovolníků a okolnostech, které nemůžeme ovlivnit.

Tým Cms-systémy pro Vás začíná psát návody a manuály v českém jazyce. V návodech je popsáno, jak pracovat s verzí Joomla 4. Pokud jste se s Joomlou ještě nesetkali, určitě stojí za vyzkoušení. Odkaz na návody máte zde: Joomla 4 manuály.

Změny mezi verzí Joomla 4 RC 3 a Joomla 4 RC 4

Samotné změny z RC3 na RC4bsahují:

 • Odstranění souboru cacert z balíčku http - místo něj balíček composer/ca-bundle z programu composer (přibalený od verze alpha1).
 • Přepracování komponenty podporovaného rozšíření správce médií na více typů polí (podporuje povolení zahrnutí různých typů médií do pole formuláře).
 • Všechny změny od verze 3.9.28.
 • Oprava Tinymce.

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na vydání verze 4.0! V tuto chvíli je více než 46016 revizí, na kterých se podílelo mnoho různých lidí.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Kategorie: Novinky

Demo

Titulní strana: demo
Administrace: demo
username: opensourcecms
password: opensourcecms

Joomla na fóru

 • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

joomlaExpert 260

Postaráme se o vaše stávající webové prezentace nebo vytvoříme zbrusu nové dle vašich požadavků a představ.

Objednat správu webu

Jak předat do JavaScriptu překladové řetězce

Jelikož redakční systém Joomla používají lidé z různých zemí s různými jazyky je potřeba, aby rozšíření...

Joomla 4 Stable a Joomla 3.10 Stable vyjdou 17. srpna 2021

A je to tady! Stabilní verze Joomla 4 Stable a Joomla 3.10 Stable. Obě tyto verze vyjdou 17. srpna, na 16 narozeniny...

Joomla 4 RC 5 a Joomla 3.10 RC 1

Verze Joomla 4 RC 5 a Joomla 3.10 RC 1 jsou vydány. S potěšením Vám oznamujeme dostupnost těchto nových verzí...

Joomla 4 RC 4 a Joomla 3.10 Alpha 9

Verze Joomla 4 RC 4 a Joomla 3.10 Alpha 9 jsou vydány. S potěšením Vám oznamujeme dostupnost těchto nových verzí...

Joomla 3.9.28 bezpečnostní vydání

Joomla 3.9.28 je bezpečnostní vydání, které řeší 5 chyb zabezpečení s nízkou prioritou, a také obsahuje několik...

 • 1
 • 2
 • 3

Informace o systému

Logo Joomla!

Joomla! je bezplatný open source CMS pro účely publikování informací na internetu a intranetu.

Aktuální verze: 5.0.2
Vývojář: OSM Development Team
Licence: GPL
Technologie: PHP, MySQL
Web: www.joomla.org

Historie verzí

 • Joomla! 3.x  Joomla 3.0
 • Joomla! 2.5  Joomla 2.5
 • Joomla! 1.7  Joomla 1.7
 • Joomla! 1.6  Joomla 1.6
 • Joomla! 1.5  Joomla 1.5
 • Joomla! 1.0  Joomla 1.0

Více informací

Přihlášení